5 porad, jak ukryć zbędne kilogramy

Każda sylwetka może wyglądać dobrze, jeśli zadbamy o odpowiedni ubiór. Ważne jest to, aby dopasować fason do swojej sylwetki. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Poniżej przedstawiono 5 praktycznych wskazówek, dzięki którym skompletowanie garderoby nie będzie żadnym wyzwaniem.

Wybierz odpowiedni krój
Wszystko zależy od tego, jaka część naszego ciała jest najbardziej problematyczna. Osoby z nadwagą powinny unikać obcisłych ubrać. W ten sposób nie zatuszujemy zbędnych kilogramów, a wręcz przeciwnie – podkreślimy je. Dobrą opcją jest odzież zaprojektowana z myślą o kobietach plus size (np. marka Taffi).

Dobierz właściwe kolory
Ciemne kolory wyszczuplają, ale nie ma konieczności ubierania się od stóp do głów na czarno. Dobrze zdecydować się na dół w ciemnych kolorach. Jeśli o chodzi o górną część stroju, to tutaj panuje pełna dowolność. Ważne jest, aby czuć się komfortowo.

Uważaj na wzory
Kobiety z problematyczną figurą powinny uważać na wzory. Tego typu spodnie, czy też legginsy są modne, jednak zwykle dodają optycznie kilka kilogramów. Podobnie jest z poprzecznymi pasami. Warto jednak wziąć pod uwagę paski pionowe, które wysmuklają sylwetkę.

Postaw na lekkość
Sylwetka wygląda najkorzystniej, jeśli otulają ja cienkie i lejące się tkaniny. Świetnie wyglądają również warstwy. Dzięki nim można poczuć się naprawdę świeżo i dziewczęco. Lepiej unikać grubych i ciężkich materiałów. Ubieranie się „na cebulkę” jest nie tylko praktyczne, ale również dobrze wygląda, niezależnie od sylwetki.

Nie zapomnij o dodatkach
Dodatki odgrywają bardzo dużą rolę podczas kompletowania stylizacji. Z pewnością uda nam się zatuszować kilka zbędnych kilogramów, jeśli zdecydujemy się na bieliznę wyszczuplającą. Jest to świetna opcja na specjalne okazje, gdy chcemy wyglądać olśniewająco. W okresie jesienno-zimowym warto mieć w swojej szafie modelujące rajstopy, które doskonale kształtują figurę.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Close Menu