Aparat słuchowy dla niemowlaka – o czym powinniśmy pamiętać?

Zastanawiając się, jaki aparat słuchowy dla niemowlaka wybrać, musimy przyjąć całkowicie inne kryteria niż w przypadku urządzeń dla starszych dzieci lub dorosłych.

O czym powinniśmy pamiętać, wybierając aparat słuchowy dla niemowlaka?

Takie dzieci bardzo szybko rosną – zmienia się też wielkość ich uszu. Dlatego upewnijmy się, że nie problemu z wymianą wkładki usznej w wybranym modelu aparatu. Gdy dziecko podrośnie, będziemy mogli robić to rzadziej, natomiast u niemowlaków zmiana wkładki co kilka miesięcy jest koniecznością. Jeśli dziecko jest aktywne – zwróćmy uwagę czy aparat jest odporny na uszkodzenia oraz zalanie lub kurz. Będzie to jeszcze bardziej istotne, gdy dziecko podrośnie, jednak nawet w wieku niemowlęcym przypadkowe uszkodzenia aparatu nie są czymś niespotykanym.

Właściwe użytkowanie aparatu dla niemowląt

Zakup urządzenia to nie wszystko – musimy też zadbać, aby był prawidłowo użytkowany. Głównym problemem jest samodzielne zdejmowanie aparatu przez dzieci. Jeżeli zauważymy taką sytuację – zdecydowanie od razu załóżmy aparat z powrotem. Gdy spotkamy się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony dziecka – poczekajmy chwilę, ale aparat ponownie musi wrócić do ucha. Zestaw nowych dźwięków, jakie docierają do uszu dziecka dzięki aparatowi, może być dla niego niepokojący – dlatego takie reakcje należy zrozumieć. Dziecko musi się jednak przyzwyczaić do nowych doznań oraz do noszenia aparatu. Gdy problem nie przemija – skonsultuj się z lekarzem. Być może aparat został źle dobrany lub źle dopasowany, ewentualnie wystąpiła jakaś infekcja ucha.

Autor: aparaty słuchowe Białystok

Dodaj komentarz

Close Menu