Ból pleców jest powszechny – jak się go pozbyć?

Niezwykle trudno jest znaleźć człowieka, który by nie narzekał na ból pleców. Jest to w zasadzie już forma choroby cywilizacyjnej, gdyż większość z nas przyjmuje w pracy nieergonomiczną pozycję, ewentualnie jest zmuszony do podnoszenia ciężkich przedmiotów, a to wszystko ma zły wpływ na nasz kręgosłup. Jeśli nic z tym nie zrobimy, to sytuacja może się pogarszać. Dlatego warto działać aktywnie – tak, aby pozbyć się bólu.

Jak pozbyć się bólu pleców?
Sposobów jest wiele – kwestia, który z nich akurat dla nas będzie najlepszy zależy od tego, co dokładnie jest przyczyną naszego bólu. Warto zatem spróbować wszystkich tych sposobów i sprawdzić, który zadziała na nas najlepiej. Najczęściej polecane to:
1. Wybór wygodnego obuwia. To ważne szczególnie dla kobiet, które często wybierając szpilki, baleriny i inne tego typu obuwie biorą pod uwagę raczej kwestie estetyczne niż zdrowotne. Tymczasem niewłaściwe buty powodują w nich właściwą postawę – a to z kolei tworzy nienaturalny ucisk na kręgosłup, co docelowo może powodować ból.
2. Zrzucenie nadmiernych kilogramów. Każdy z nich bowiem zwiększa obciążenie kręgosłupa. Nie chodzi tu zresztą jedynie o naszą uwagę – starajmy się również nie przesadzać z ciężarem naszych toreb, plecaków etc.
3. Korzystanie z masaży. Co prawda regularne wizyty u masażysty są drogie i dość kłopotliwe, ale często dość dobry substytut może stanowić mata na ból pleców. Pomoże ona nam poczuć się lepiej, a jednocześnie sami będziemy mogli wybrać moment, w którym najbardziej potrzebujemy masażu.

Autor: uśmierzanie bólu pleców

Ten post ma jeden komentarz

  1. Moja mama ma taką matę masującą. Świetna sprawa 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu