Cierpisz na żylaki? Sprawdź jak możesz sobie pomóc.

Jeśli chodzi o niewydolność żył to głównym jej objawem są żylaki. Objawy żylaków nóg mogą obejmować ból, obrzęk, zmęczenie i ociężałość. Pajączki na nogach również mogą być objawem. W jaki sposób pozbyć się żylak na nogach?

Pozbycie się żylaków przy wykorzystaniu domowych metod

Istnieją sposoby, aby uniknąć powstawania żylaków. Możemy je również wyleczyć domowym sposobem

Niektóre osoby z żylakami częściej mają problemy po dłuższym siedzeniu, dlatego warto pozostać aktywnym i pamiętać o codziennym poruszaniu się, a nie tylko wtedy, gdy trzeba. Warto wspomnieć o tym, że podczas odpoczynku osoby takie powinny mieć nogi uniesione ku górze.

Leczenie żylak możemy wspomóc farmakoterapią cczyli odpowiednimi lekami oraz maściami i żelami, które przeznaczone są do leczenia żylak. Zadowalające efekty można uzyskać stosując środki, które zawierają rutynę, diosminę, hesperydynę, dobesylan wapnia, ruszczyk i wyciąg z kasztanowca.

W celu wzbogacenia terapii może sięgnąć po specjalne produkty kompresyjne czyli pończochy uciskowe przeciw żylakom, podkolanówki czy rajstopy, które zawierają odpowiednio dopasowany stopień kompresji.

Profesjonalny zabieg usunięcia żylak w gabinecie specjalisty

Czasem bywa tak, że żylaki na nogach są już zauważalne gołym okiem i trzeba wybrać się na zabieg ich usuwania. Jaki zabieg warto wybrać?

Niektóre z specjalistycznych opcji usuwania żylaków obejmują rozszerzenie, kompresję, adsorpcję i terapię laserową.

Metody chemiczne obejmują specjalne kleje tkankowe oraz skleroterapię płynami, podczas gdy metody termiczne obejmują ablację laserową (przy użyciu światła), SVS (przy użyciu ciepła) i leczenie falami radiowymi. Kriostripping to nowsza technika stosowana do usuwania żylaków, wcześniej stosowany był strippingu.

Dodaj komentarz

Close Menu