Dlaczego warto wypożyczyć specjalistyczny sprzęt medyczny w Relax Med?

Nie każdy pacjent ma możliwość lub potrzebę inwestowania w kosztowne urządzenia medyczne. Dobrym rozwiązaniem jest więc wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego – w ten sposób można nie tylko otrzymać niezbędne wyposażenie prosto pod wskazany adres, ale też uzyskać gwarancję kompleksowego wsparcia technicznego. Bogatą ofertę sprzętu posiada Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Relax Med, które prowadzi swoją działalność na Śląsku, a wysyłkowo – w całej Polsce. Co można w ten sposób wypożyczyć i na jakich warunkach?

Oferta wypożyczalni Relax Med

Aby wyposażenie medyczne jak najlepiej spełniało swoje zadanie, powinno być funkcjonalne w obsłudze oraz przystosowane do bezpośredniego zastosowania. Firma Relax Med już od ponad dwudziestu lat zajmuje się sprzedażą oraz wypożyczaniem sprzętu niezbędnego w efektywnym procesie rehabilitacji pacjentów. W ofercie wypożyczalni znaleźć można szeroką gamę produktów natychmiastowego użytku, do których należą m.in. kule łokciowe, czwórnogi, buty na gips, rotory czy balkoniki. Pośród dostępnego wyposażenia szczególnym powodzeniem cieszą się także specjalistyczne wózki inwalidzkie. Stanowią one najlepszy środek komunikacji dla pacjentów, którzy tymczasowo potrzebują sposobu na swobodne poruszanie się. Wózek inwalidzki w Relax Med wynająć można na dowolna okoliczność – np. wyjazd rodzinny lub do sanatorium.
Oferowany jest także na okres załatwiania formalności podczas oczekiwania na własny sprzęt.

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne

Pacjentom stale leżącym, a także osobom potrzebującym ruchowej stymulacji szczególnie polecane są specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Wyposażenie tego typu sterowane jest elektrycznie i znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas domowej rehabilitacji. Łóżka rehabilitacji posiadają opcję regulacji kąta oparcia zagłówka, a także możliwość podnoszenia i opuszczania nóg oraz całej powierzchni łóżka – w tym na ukos. W zależności od indywidualnych potrzeb, wypożyczyć można łóżko wyposażone w dwie lub trzy z dostępnych funkcji. Sprzęt sterowany jest za pomocą wygodnego pilota lub ręcznie. Wypożyczalnia sprzętu medycznego Relax Med posiada w ofercie modele, które mogą być obsługiwane przez niepełnosprawnych pacjentów nawet samodzielnie.

Aparaty do produkcji tlenu

Wypożyczalnia sprzętu medycznego Relax Med posiada w swojej ofercie także specjalistyczne koncentratory tlenu. Urządzenia te służą do oddzielania tlenu z pochłanianego powietrza, w którym znajdują się różne związki niepożądane – np. azot. Koncentrator przefiltrowuje powietrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje wyłącznie czysty tlen. Pozostałe substancje wypuszczane są do otoczenia, na zewnątrz. Tego rodzaju sprzęt znajduje zastosowanie przede wszystkim u osób, które cierpią na problemy układu oddechowego, nerwowego, krwionośnego czy psychicznego. Koncentratory tlenu mogą być użytkowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Powszechnie korzystają z nich np. sportowcy, którzy przygotowują się do wyczerpujących zawodów.

Szyny ortopedyczne

W ofercie wypożyczalni znaleźć można także różnego rodzaju aparaty i szyny ortopedyczne, przystosowane do rehabilitacji określonych partii ciała. Stosuje się je m.in. do ćwiczeń kolan i bioder, w celu szybszego powrotu do całkowitej sprawności. Szyny przeznaczone są przede wszystkim dla pacjentów po przebytych urazach, a także zakończonych zabiegach operacyjnych. Urządzenia te pozwalają na znaczne zwiększenie zakresów zgięć oraz wyprostów stawu biodrowego lub kolanowego. Aparaty przystosowane do ćwiczeń biernych kończyn dolnych stanowią nieocenioną pomoc w procesie rehabilitacji, która przeprowadzana jest bezpośrednio w domu pacjenta. Po odpowiednim przeszkoleniu, urządzenia te obsługiwać można w pełni samodzielnie. Wypożyczenie sprzętu w Relax Med daje możliwość bezbolesnej, ciągłej oraz efektywnej rehabilitacji pacjenta, bez konieczności odbywania wizyt w specjalistycznym ośrodku. Ilość oraz intensywność ćwiczeń ustalana jest indywidualnie, podczas konsultacji z lekarzem fizjoterapeutą.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Wypożyczalnia sprzętu medycznego Relax Med oferuje swoim klientom pełne wsparcie podczas załatwiania wszelkich formalności i chętnie udziela niezbędnych informacji. Na cały okres użytkowania sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego udzielana jest gwarancja. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, klienci mogą liczyć na fachową pomoc techniczną. Udzielana jest również kompleksowa instrukcja prawidłowego użytkowania wypożyczonego sprzętu. Kiedy okres najmu się zakończy, klientom przysługuje możliwość zwrotu sprzętu lub przedłużenia umowy. W ofercie Relax Med znaleźć można jedynie urządzenia w pełni sprawne oraz atestowane. Podczas wypożyczania sporządzana jest legalna umowa, która daje stuprocentową pewność bezpiecznej współpracy. Dowodem renomy Relax Med może być fakt, że firma prowadzi działalność już od ponad ćwierć wieku, obsługując w ciągu dnia nawet kilkudziesięciu klientów. Aby zadbać o skuteczną rehabilitację, warto więc zdecydować się na wyposażanie dostarczane przez sprawdzonego i doświadczonego dostawcę.

Dodaj komentarz

Close Menu