Jak nosić pończochy samonośne? Praktyczne porady!

Nie wymagają paska i dostępne są w wielu ciekawych wariantach – pończochy samonośne to kapitalna alternatywa dla rajstop. Jak je dobrać i kiedy nosić? Podpowiadamy!

Jak dobrać pończochy samonośne?

W sklepach znajdziesz dużo modeli pończoch samonośnych, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko swoim wyglądem, ale również rozmiarem. Jak dobrać pończochy samonośne tak, aby pasowały perfekcyjnie?

Producenci oferują pończochy samonośne w kilku rozmiarach oznaczanych najczęściej jako 2, 3, 4 i ewentualnie 5. Im większy rozmiar, tym większa długość stopy, nogi i obwód uda. Najlepiej dobrać rozmiar pończoch, korzystając z tabeli producenta.

Pończochy oferowane są w różnych grubościach, które określane są parametrem den – denierów. Cienkie pończochy mają najczęściej 15-20 den. Świetnie wyglądają do codziennych stylizacji i na ważne okazje. Te grubsze i kryjące mają najczęściej po 100 den i wykonane są z elastycznej mikrofibry.

Możesz również dobrać pończochy pod kątem ich kolorystyki i wzoru. Obecnie producenci oferują nie tylko popularne czarne pończochy, ale też pończochy beżowe, białe, czerwone czy szare, pończochy z wzorami jak serduszka, groszki, motywy kwiatowe, pończochy kabaretki. Można też dobrać je pod kątem wzorów znajdujących się na górze pończoch.

Pończochy samonośne – co zrobić, gdy spadają?

Czasami zdarza się, że pończochy samonośne spadają. Przyczyn może być sporo, na przykład zbyt szczupłe uda, niska jakość silikonu, starsze pończochy, w których silikon utracił już przyczepność, czy zbyt duży rozmiar wyrobu.

Jeżeli masz w garderobie pasek, możesz też spróbować nosić je z nim. Jak przypiąć pończochy samonośne do pasa? Należy robić to ostrożnie, ponieważ silikonowe paski powodują, że obrzeże pończoch jest sztywniejsze. Właśnie dlatego najlepiej nosić je z paskiem z wytrzymałymi metalowymi zapinkami.

Z czym nosić pończochy samonośne?

Pończochy mogą w wielu sytuacjach z powodzeniem zastąpić rajstopy plus size. Jak się nosi pończochy samonośne w różnych stylizacjach?

W codziennych stylizacjach możesz również połączyć ze sobą samonośne pończochy razem z dzianinową sukienką lub kobiecą spódnicą z koła.

Czy pończochy samonośne można nosić do pracy? Jak najbardziej! Najlepiej będą prezentowały się z formalnymi sukienkami i garsonkami. Pamiętaj jednak o tym, że wystająca koronka pończoch nie będzie wyglądała profesjonalnie w miejscu pracy.

Samonośne pończochy kapitalnie sprawdzą się również na imprezę. Wybierz wtedy te półprzezroczyste lub w efektowne wzory, które urozmaicą Twoją stylizację.

Oczywiście, pończochy będą też doskonale nadawać się na randki. Możesz wtedy zdecydować się na zmysłowy model z koronką, motywem serduszek albo groszków.

Amatorki rockowych stylizacji mogą wybrać pończochy kabaretki lub cieńsze pończochy i połączyć je sukienką lub spódnicą mini albo jeansowymi szortami oraz z butami workerami i kurtką ramoneską.

Dodaj komentarz

Close Menu