Jak skorzystać z refundacji na wyroby chłonne w 2020r?

Osoby starsze i zmagające się z różnymi chorobami nie mają lekko. Coraz droższe leki, trudny dostęp do lekarzy specjalistów, bardzo drogie sprzęty do rehabilitacji lub do codziennego poruszania się stanowią bardzo duży dyskomfort w życiu codziennym. Dlatego też osoby bliskie i opiekunowie takich osób powinny szukać możliwości i pomocy, by poprawić ich komfort życia. Dziś omówimy temat refundacji pieluchomajtek. To one bowiem są niezastąpione dla osób borykających się z nietrzymaniem moczu. O ile taniej można je kupić? Zapraszamy poniżej. Naprawdę warto.

1. Refundacja pieluchomajtek przez NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia doskonale wie, jak ciężką sytuację mają osoby starsze i chore, których emerytury i renty nie pozwalają na godne, komfortowe życie. Dlatego też można dowiedzieć się o licznych pomocach na sprzęty takie jak wózki inwalidzkie, balkoniki, protezy itp. Obecnie również i refundacja pieluchomajtek jest możliwa. Kto może z niej skorzystać i jakie warunki należy spełniać? Odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

2. Pomoc finansowa w zakupie pieluchomajtek

Refundacja pieluchomajtek przez Narodowy Fundusz Zdrowia oznacza pomoc finansową Państwa w ich zakupie. Może to być pokrycie 100% ich kwoty lub np. 60%. Wszystko zależy od konkretnej choroby pacjenta. Ważne tu jest zaświadczenie od lekarza specjalisty oraz ubezpieczenie – te dokumenty bowiem potrzebne będą chorym do złożenia wniosku o refundację. W następnym punkcie szczegółowo omówiono jak wygląda proces otrzymania refundacji krok po kroku. Gdzie się udać oraz jakie dokumenty będą nam potrzebne, by kupić pieluchomajtki w znacznie niższej cenie.

3. Jak skorzystać z refundacji?

By zostać osobą, która spełnia warunki refundacji pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza specjalisty, który działa w ramach NFZ. To on bowiem właśnie wypisuje pierwszą część zlecenia na taki asortyment.
Jaki to lekarz? Może to być między innymi: chirurg ogólny, chirurg dziecięcy, chirurg onkologiczny, ginekolog onkologiczny,
neurolog, neurolog dziecięcy, urolog, urolog dziecięcy, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, lekarz specjalizujących się w dziedzinie medycyny rodzinnej/pediatrii/chorób wewnętrznych. Następnie, należny udać się do najbliższej palcówki NFZ. Tutaj chory otrzyma kartę zaopatrzenia comiesięcznego. Takie potwierdzenie można uzyskać osobiście przybywając się do oddziału, lub wysyłając do niego drogą pocztową zlecenie bądź przez pośrednika. Po otrzymaniu zlecenia, ostatnim krokiem jest wizyta w aptece lub zamówienie pieluchomajtek na stronie internetowej. I tu bardzo ważna informacja dla pacjentów – na stronach internetowych często pieluchomajtki są w bardziej okazyjnych cenach niż w aptece. Na stronie ortomedico.pl/pieluchomajtki/ możemy zrealizować zamówienie bez wychodzenia z domu, a zamówione produkty zostaną nam bezpłatnie dostarczone.

4. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Osoby chore, starsze nie zawsze wiedzą o takiej możliwości. Dlatego też to do ich bliskich, rodziny i opiekunów należy zorientowanie się o możliwości pomocy i ułatwienia ich życia. Refundacja pieluchomajtek to jedyna możliwość, by cieszyć się komfortem oraz by zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, która może być wykorzystana na leki lub rehabilitację. Dlatego nie wolno czekać i jak najszybciej dokonać wszelkich formalności, by z takiej pomocy skorzystać. Pamiętać należy, iż NFZ ma swoje ograniczenia, dlatego też im wcześniej i szybciej skorzystamy z takiej pomocy, tym lepiej.

Poprawiajmy nasz komfort życia. Poprawiajmy komfort życia naszych bliskich. Pilnujmy naszych bliskich, by korzystali z pomocy Państwa. Refundacja pieluchomajtek przez NFZ to możliwość zaopatrywania się w artykuły chłonne po znacznie lepszej cenie. Tym samym dając poczucie normalnego i wygodnego życia dla wszystkich chorych i borykających się z problemem nietrzymania moczu. Dokładnie zorientujemy się na stronie NFZ kto i z jakiej pomocy może skorzystać. Nie przegapmy szansy, nie przepłacajmy też za produkty. Dobre jakościowo produkty są dość kosztowne, dlatego nie odbierajmy szansy chorym i cierpiącym na lepsze życie.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Dobrze, że chociaż istnieje coś takiego jak refundacja. Bez niej człowiek by zbankrutował.

Dodaj komentarz

Close Menu