zwolnienia lekarskie

Jaka choroba na długie zwolnienie lekarskie?

Jaka choroba na długie zwolnienie lekarskie?
Największym powodzeniem wśród osób, które przynoszą zwolnienia cieszą się choroby psychiczne, takie jak depresja, nerwica lub zaburzenia emocjonalne. Bardzo łatwo dostać L4 na jedną z takich chorób, nie widać jej, więc nikt nie sprawdzi i nie trzeba kombinować przed szefem z objawami. Zresztą żadnej choroby duszy nie widać, wystarczy recepta z lekami od psychiatry i zwolnienie na przykład na pół roku. Oczywiście tylko wtedy, gdy mamy umowę o pracę, w przeciwnym razie takie zwolnienie nie ma sensu, już lepiej się zwolnić i przeleżeć 6 miesięcy w domu.

Depresja i nerwica to najczęściej występujące choroby w XXI wieku, mają na nie wpływ warunki w jakich żyjemy, środowisko, stres, ludzie, tryb życia i pracy oraz poziom życia. W obecnych czasach prawie wszyscy gonią za lepszym życiem, chcą więcej zarabiać i wyjeżdżać na świetne i długie wakacje od szarej rzeczywistości.

Poza chorobami umysłu dobrym pretekstem na długie zwolnienie będzie ból kręgosłupa, on też obezwładnia i nie pozwala na normalne życie. Do recepty na leki przeciwbólowe i zwolnienia można dołożyć skierowanie na długą i ciężką rehabilitację, która może ale nie musi dawać rezultatów. Wszystko zależy od tego jak przedstawimy sprawę lekarzowi, a później pracodawcy.

Warto korzystać ze zwolnień jeśli mamy do nich prawo, wtedy możemy poprawić swoje zdrowie i odpocząć psychicznie od monotonnej pracy i trudnego szefa. Oczywiście wszystko w granicach normy, nie warto nadużywać zaufania pracodawcy, bo może się to skończyć zwolnieniem dyscyplinarnym.

Dodaj komentarz

Close Menu