Korzyści zdrowotne omega-3

Omega-3 jest jednym z kwasów tłuszczowych, którego działanie na organizm człowieka jest niezwykle cenione. Substancja ta, jako jedna z nielicznych na całym świecie, została tak wnikliwie przebadana. Analitycy udowodnili jej wpływ na pracę mózgu, a także 17 innych korzyści, jakie płyną z jej przyjmowania. Artykuł został przygotowany przez serwis Viridian Polska.

Dla chorych na depresję

Badania wykazują, że osoby, które regularnie przyjmują omega-3, rzadziej chorują na depresję. Kwasy tłuszczowe znajdziemy w nierafinowanych olejach roślinnych, orzechach i pestkach. Jednak najwięcej omega-3 znajduje się w rybach, za którymi nie wszyscy przepadają. Jeśli mamy opory przed włączeniem do swojej diety ryb, to z pewnością powinniśmy pomyśleć o suplementacji cennego kwasu tłuszczowego.

Lepsza kondycja oczu

DHA – który jest jednym z rodzajów kwasu tłuszczowego omega-3, to podstawowy składnik struktury mózgu i oka. W przypadku niedostatecznej ilości omega-3 w organizmie zwiększa się ryzyko wystąpienia kłopotów z widzeniem. Odpowiednio wysoki poziom kwasu tłuszczowego ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej, które może prowadzić do uszkodzenia wzorku lub jego całkowitej utraty.

Dla kobiet w ciąży i dzieci

Suplementacja omega-3 w okresie ciąży powinna przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza. Badania wskazują, że kwasy tłuszczowe mają bardzo dobry wpływ na rozwój nienarodzonego jeszcze dziecka, jak i maluszków. Specjaliści mówią o tym, że dzieci, których mamy przez ciąże spożywały pokarmy z omega-3 (lub suplementowały), cieszą się lepszym wzrokiem niż rówieśnicy. Co więcej, cechują się wyższą inteligencją, potrafią lepiej komunikować się, mają mniejszy problemy behawioralne. Przyjmowanie omega-3 przez dzieci ogranicza prawdopodobieństwo zachorowania na ADHD, autyzm, czy porażenie mózgowe.

Kwasy tłuszczowe dla osób chorych na serce

Kwasy tłuszczowe, jakimi są omega-3, doskonale wpływają na serce. Pomagają one regulować poziom trójglicerydów we krwi, obniżają ciśnienie i stymulują organizm do walki ze stanami zapalnymi.

Dodaj komentarz

Close Menu