Masaż gorącymi kamieniami

Masaż klasyczny, to znakomity środek odprężający, odstresowujący i rozluźniający, ale oprócz masażu pobudzającego organizm do szybkiej regeneracji, znakomite są masaże lecznicze, takie jak masaż gorącymi kamieniami.

Różne techniki masowania ciała stosowane były od starożytności, a ich kolebką jest daleki wschód. Początkowo, były częścią obrzędów religijnych, w późniejszych czasach, masaż stał się jedną z terapii medycznych, stosowanych w Chinach i Indiach.

Co daje masaż gorącymi kamieniami

Ta technika jest chętnie wykorzystywana w gabinetach odnowy biologicznej i ośrodkach SPA. Dobrze wykonany masaż, daje poczucie głębokiego relaksu, pobudza organizm do szybszego wypoczynku i regeneracji. Do terapii wykorzystywane są kamienie pochodzenia wulkanicznego, które wydobyte z morza, z rejonów niezwykle czystych ekologicznie, nadają się do bezpośredniego zastosowania. Ich naturalny okrągły lub owalny kształt jest wynikiem działania fal morskich, toczących kamienie przez setki lat po morskim dnie.
Masaż gorącymi kamieniami, ma bardzo ważne dla organizmu działanie. Jego dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową czy układ nerwowy daje widoczne efekty już po kilku seansach.

Wskazania do masażu gorącymi kamieniami

Najczęstsze wskazania do terapii gorącymi kamieniami są:

– choroby reumatyczne,
– okres rekonwalescencji po długotrwałej chorobie,
– nerwice typu psychogennego,
– niektóre choroby układu krążenia,
– rwa kulszowa i rwa ramienna,
– nerwice typu psychogennego,
– niektóre schorzenia neurologiczne i inne.

Masowanie obejmuje: masaż stawów skokowych, grzbietu, kończyn dolnych, barków, kończyn górnych, klatki piersiowej i brzucha oraz masaż karku.

Oczywiście jak w każdej terapii, istnieją przeciwwskazania do tego rodzaju masażu, dlatego przed przystąpieniem należy swoje dolegliwości skonsultować z lekarzem.

Wiecej: masaż relaksacyjny toruń

Ten post ma jeden komentarz

  1. Niebawem wybieram się na taki masaż, ciekawe czy będę zadowolona 😉

Dodaj komentarz

Close Menu