Pielęgnacja skóry

Poświęć co najmniej osiem godzin na sen. To pomaga rozluźnić ciało i zregenerować je. Jeśli nie masz wystarczająco dużo snu, są szanse, że skóra nie ma czasu ani zdolności do odnowienia komórek skóry. Określ swój cykl snu, chodząc spać w spójnym czasie każdej nocy i śpij co najmniej przez osiem godzin.
Pij dużo wody. Należy pić osiem szklanek wody dziennie. Woda pomaga odtruwać ciało i oczyścić skórę, więc upewnij się, że pijesz wodę często przez cały dzień.
Zrelaksuj się z ciałem i umysłem. Wysoki poziom stresu prowadzi do zwiększenia produkcji łoju. Spróbuj wziąć kąpiel, poczytaj książkę, medytuj lub ćwicz jogę. Każda tkanina, która regularnie styka się ze skórą – ubrania, ręczniki, poduszki i pościel – należy ją myć co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć bród i bakterie, które gromadzą się w tym czasie. Użyj delikatnego środka czyszczącego dla wrażliwej skóry, aby rozwiązać problem trądziku.
Użyj makijażu bez podkładu. Znajdź podkład mineralny makijażu, bo pozwoli to zapobiec pogarszaniu się trądziku w czasie kiedy my prostu staramy się go ukryć.
Regularnie wyczyść szczoteczki do makijażu, aby zapobiec wzrostowi bakterii.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Genialny artykuł. Używanie odpowiednich kosmetyków odgrywa ogromną rolę w prawidłowej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Close Menu