Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry

Poświęć co najmniej osiem godzin na sen. To pomaga rozluźnić ciało i zregenerować je. Jeśli nie masz wystarczająco dużo snu, są szanse, że skóra nie ma czasu ani zdolności do odnowienia komórek skóry. Określ swój cykl snu, chodząc spać w spójnym czasie każdej nocy i śpij co najmniej przez osiem godzin.
Pij dużo wody. Należy pić osiem szklanek wody dziennie. Woda pomaga odtruwać ciało i oczyścić skórę, więc upewnij się, że pijesz wodę często przez cały dzień.
Zrelaksuj się z ciałem i umysłem. Wysoki poziom stresu prowadzi do zwiększenia produkcji łoju. Spróbuj wziąć kąpiel, poczytaj książkę, medytuj lub ćwicz jogę. Każda tkanina, która regularnie styka się ze skórą – ubrania, ręczniki, poduszki i pościel – należy ją myć co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć bród i bakterie, które gromadzą się w tym czasie. Użyj delikatnego środka czyszczącego dla wrażliwej skóry, aby rozwiązać problem trądziku.
Użyj makijażu bez podkładu. Znajdź podkład mineralny makijażu, bo pozwoli to zapobiec pogarszaniu się trądziku w czasie kiedy my prostu staramy się go ukryć.
Regularnie wyczyść szczoteczki do makijażu, aby zapobiec wzrostowi bakterii.

Comment ( 1 )

  1. ReplyCameron
    Genialny artykuł. Używanie odpowiednich kosmetyków odgrywa ogromną rolę w prawidłowej pielęgnacji.