zioła lecznicze

Po zdrowie z ziołami

Książka Po zdrowie z ziołami Stefania Korżawska stanowi niezwykle cenne źródło porad zdrowotnych i przewodnik po świecie ziół. Autorka, ekspert w zakresie ziołolecznictwa, odkrywa przed czytelnikiem dobroczynne właściwości ziół i ich znaczenie dla zdrowia. Uczy jak mądrze korzystać z tych darów natury oraz które z nich są przydatne w leczeniu danej choroby. Według pani Korżawskiej budowanie zdrowia w naszym organizmie należy zacząć od powrotu do racjonalnego, polskiego odżywiania oraz sięgnięcia po zioła. Jednocześnie niezwykle ważne jest porzucenie złych nawyków, które niszczą nasze ciało.

Autorka sięga po stare i sprawdzone receptury na różnego rodzaju herbatki, nalewki, napary oraz syropy. Zapoznaje czytelnika z działaniem poszczególnych ziół, wskazuje na jakie dolegliwości pomagają oraz w jaki sposób można je użyć. Podaje również przepisy, dzięki którym każdy może samodzielnie sporządzić odpowiednie dla siebie naturalne lekarstwo.

„Po zdrowie z ziołami” stanowi jedynie ułamek bogatej kolekcji opracowań napisanych przez Stefanię Korżawską na temat zdrowia, ziół, odchudzania, naturalnych kuracji. Autorka czerpie garściami ze swojej pokaźnej wiedzy oraz zdobywanego przez lata doświadczenia. Jej drogocenny porady można było usłyszeć również przez wiele lat w audycjach telewizyjnych i radiowych oraz wykładach prowadzonych na obszarze całej Polski.

Znajomość świata ziół, ich właściwości oraz przestrzeganie odpowiednich zasad pozwoli uniknąć masy chorób i nieprzyjemnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Close Menu