Pogorszenie zdolności seksualnej u mężczyzn – co może być przyczyną?

Mężczyźni, którzy doświadczają problemów ze swoją potencją seksualną, często zastanawiają się nad tym, co może być przyczyną takich dolegliwości. Co najczęściej powoduje zaburzenia erekcji?

1. Wiek

U wielu mężczyzn dochodzi do pogorszenia zdolności seksualnej wtedy, gdy wchodzą oni w wiek andropauzy. Wówczas ma miejsce naturalne obniżanie się ilości testosteronu wydzielanego przez organizm, co związane jest z postępującymi procesami starzeniowymi.

W takiej sytuacji obniżona potencja nie musi być jednak problemem. Mężczyźni mogą sięgnąć po środki na potencję – preparaty testosteronu oraz inhibitory fosfodiesterazy typu 5, do których zaliczana jest także popularna Viagra i jej zamienniki.

2. Choroby

Do trudności z potencją u mężczyzn zarówno w młodszym, jak i w starszym wieku może dojść także na skutek chorób. W tym przypadku poprawa zdolności seksualnej może nastąpić po wdrożeniu leczenia, dlatego ważne jest udanie się do lekarza i wykonanie kompleksowej diagnostyki.

Wśród chorób, które mogą powodować zaburzenia erekcji, znajdują się:
– nadciśnienie tętnicze
– cukrzyca
– miażdżyca
– choroba wieńcowa
– zaburzenia hormonalne
– choroby neurologiczne
– choroby wątroby
– choroby prostaty
– choroby nerek

3. Tryb życia

Trzecim czynnikiem, który powoduje zaburzenia męskiej potencji, jest niezdrowy tryb życia, który ma duże znaczenie dla zdrowia całego organizmu.

Pojawieniu się impotencji, także w młodym wieku, mogą sprzyjać nałogi – alkohol, palenie papierosów, stosowanie narkotyków, brak ruchu, niezdrowa dieta, nadmierny stres.

Dodaj komentarz

Close Menu