Skuteczna walka z trądzikiem – Royal Skin 500 (kod rabatowy)

Trądzik to nie tylko kwestia estetyki, ale także poważne schorzenie dermatologiczne mogące wywołać stałe zmiany chorobowe. Wiele osób z uciążliwym trądzikiem ma także problemy z kontaktami interpersonalnymi, które mogą doprowadzić nawet do depresji.

Kogo dotyczy trądzik?

Rozróżniamy kilka rodzajów trądzików, które dotykają osób w różnym wieku. Wiemy, jak powstaje, jak go leczyć, ale nie wiemy jak mu zapobiegać i czy jest to w ogóle możliwe.

Trądzik niemowlęcy – dotyka niewielki odsetek (ok. 20%) dzieci od 3 do 16 miesiąca życia. Duży wpływ mają na to hormony matki oraz przegrzewanie dziecka. Trądzik niemowlęcy najczęściej przechodzi samoistnie, ale skóra dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy odstawić wszelkie oliwki, kramy, skórę należy przemywać wodą z dodatkiem łagodnego mydła. W stanach przedłużających się można sięgnąć po specjalne środki dermatologiczne dla niemowląt.

Trądzik młodzieńczy – najczęściej występujący, spowodowany zmianami hormonalnymi w okresie dojrzewania. To najtrudniejsza do wyleczenia forma trądziku.

Trądzik różowaty – dotyczy osób w wieku dojrzałym, ma podłoże genetyczne i chorobowe. Jego wystąpieniu sprzyjają nadciśnienie, cera naczynkowa, stres, używki.

Trądzik pospolity – przyczyny

Trądzik pospolity to najczęściej występująca forma trądziku, dotyczy głównie nastolatków (w większym stopniu chłopców niż dziewczęta) i spowodowany jest zachodzącymi w organizmie zmianami hormonalnymi.

Normalnie funkcjonujące gruczoły łojowe produkują sebum (łój), które wydalane jest na powierzchnię skóry i ma ją chronić przed działaniem warunków zewnętrznych. Pod wpływem zmian związanych z dojrzewaniem produkowana jest nadmierna ilość androgenów, które wpływają na zmianę pracy gruczołów łojowych. Zaczynają one wytwarzać duże ilości sebum, które powodują zatkanie mieszków włosowych i uniemożliwiają wydostanie się sebum na zewnątrz. To powoduje zmiany chorobowe na skórze.

Trądzik rozwija się stopniowo. Jako pierwsze pojawiają się tzw. zaskórniaki o zabarwieniu białym lub czarnym, najczęściej znikają samoistnie przy prawidłowej pielęgnacji cery. Kolejny etap to pojawienie się czerwonych krost oznaczających pojawienie się stanu zapalnego. Z upływem czasu krosty zmieniają swoje zabarwienie na sino-czerwone z wyraźnymi śladami wydzieliny ropnej. Świadczy to o zaawansowanym stanie zapalnym.

Jak leczyć trądzik młodzieńczy, jak się go pozbyć?

Oczywiście sposoby leczenia zależą od rodzaju trądziku i stopnia zaawansowania choroby. Na trądzik różowaty najczęściej wystarczy maść lub krem z witaminą A dostępne bez recepty, z dodatkiem antybiotyków wymagają przepisania przez lekarza.

Znacznie trudniejszy w leczeniu jest trądzik młodzieńczy. W stadium początkowym wystarczający będzie preparat bez recepty do stosowania zewnętrznego, najczęściej w postaci maści lub kremu z witaminą A. Do codziennej pielęgnacji cery z trądzikiem powinno stosować się tonik dermatologiczny.

Skuteczna walka z trądzikiem młodzieńczym w stadium zaawansowanym jest znacznie trudniejsza. W tym przypadku działania powinny obejmować odpowiednią pielęgnację cery, ale także leczenie wewnętrzne zmniejszające produkcję serum, czyli przyczyny trądziku.
Ranking tabletek na trądzik bez recepty lokuje w czołówce Royal Skin 500, lek w pełni naturalny i bezpieczny. W jego skład wchodzą:

• biotyna – reguluje poziom wydzielania sebum, dzięki temu nowe krosty się nie pojawiają,
• cynk – odblokowuje pory, oczyszcza skórę, zwalcza wolne rodniki, zwalnia proces starzenia się cery,
• kolagen – w Royal Skin 500 jest to kolagen morski, który lepiej jest przyswajalny od kolagenu wieprzowego, zapewnia skórze jędrność, nawilżenie, sprężystość,
• kwas hialuronowy – ma właściwości przeciwzapalne, wygładza cerę, niweluje blizny,
• kwas L-askorbinowy – zapewnia skórze dobrą kondycję.

Dla większości nastolatków trądzik to temat bardzo drażliwy, miesiącami unikają spotkań towarzyskich, wyjść na imprezy. W dłuższej perspektywie czasu jest to bardzo stresujące i może doprowadzić do stanów depresyjnych. Royal Skin 500 to tabletki na trądzik bez recepty, które pierwsze efekty przynoszą już po kliku dniach stosowania, po miesiącu można zapomnieć o trądziku.

Kupon rabatowy -10% Royal Skin 500: BL36514468

Kupon zniżkowy Royal Skin 500 10% to BL36514468 można wykorzystać na stronie royalskin500.pl.

Ten post ma jeden komentarz

  1. W młodzieńczych latach niestety tez musiałem walczyć z paskudnym trądzikiem…

Dodaj komentarz

Close Menu