W jaki sposób dbać o dziąsła, aby nie stracić zębów?

Należy wiedzieć, że już po kilku dniach niedostatecznej higieny jamy ustnej na zębach będzie się nam tworzył osad. Jest to płytka nazębna, która składa się z pozostałości bakterii i jedzenia. Jeżeli nie zaczniemy porządnie myć zębów, płytka stwardnieje i zamieni się w kamień, który będzie narastał i coraz mocniej podrażniał dziąsła. Wtedy dojdzie do stanu zapalnego, któremu będą towarzyszyły swędzenie, obrzęk oraz krwawienie w trakcie mycia i czyszczenia nitką przestrzeni między zębami.

Aby uporać się ze stanem zapalnym, zastosujmy takie oto metody:

1). Weźmy do ust łyżeczkę octu jabłkowego. Zaciśnijmy zęby i przepuszczajmy płyn przez szpary między zębami. Róbmy tak raz dziennie przez ponad 3 minuty czasu przez 5 kolejnych dni.
2). Jedną łyżeczkę koty dębu zalejmy szklanką wrzątku. Parzmy pod przykryciem 10-11 minut czasu. Odcedźmy. Płuczmy usta płynem rano i wieczorem po umyciu zębów. Róbmy tak przez 6 dni.
3). Zerwijmy duży liść aloesu. Umyjmy go, przetnijmy i wyciśnijmy łyżeczką miąższ. Wymieszajmy go z łyżeczką sody oczyszczonej. Nałóżmy pastę na miękką szczoteczkę i masujmy nią dziąsła rani i wieczorem przez ponad 2 minuty czasu. Wypłuczmy usta ciepłą wodą. Róbmy tak przez 5 dni czasu.
4). Zerwijmy liść żyworódki pierzastej. Dobrze go umyjmy, włóżmy do ust i żujmy ponad 3 minuty czasu. Następnie wypłuczmy jamę ustną ciepłą wodą. Róbmy tak 3 razy dziennie przez 5 kolejnych dni.
5). Jedną łyżeczkę sody oczyszczonej wymieszajmy z taką ilością wody, aby powstała gęsta papka. Nałóżmy ją palcem na dziąsła i zostawmy na 1 minutę czasu. Następnie wypłuczmy usta ciepłą wodą. Róbmy tak 2 razy dziennie przez 5 dni czasu.
6). Wymieszajmy jedną łyżeczkę oleju kokosowego, 3 krople z drzewa herbacianego i szczyptę szałwii. Weźmy miksturę na palec i masujmy nim dziąsła raz dziennie przez 5 kolejnych dni.

Więcej porad znajdziesz na dentystagliwice.pl/blog/.

Dodaj komentarz

Close Menu