Z jakimi problemami udać się do dermatologa?

Dermatolog to specjalista, który pomoże w przypadku wszelkich dolegliwości obejmujących skórę twarzy i całego ciała oraz włosy i paznokcie. Lekarz ten przyjmuje zarówno na NFZ, jak i prywatnie, diagnozując i lecząc między innymi trądzik, zmiany bakteryjne, wirusowe i grzybicze, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, znamiona czy też nietypowe wysypki. Kiedy udać się do dermatologa i w jaki sposób można umówić wizytę?

Kiedy pomoże nam dermatolog?

Dermatolog to lekarz posiadający szeroką wiedzę z wielu specjalizacji. Prócz samej dermatologii, dysponuje on niezbędnym przygotowaniem z zakresu alergologii, immunologii, onkologii, endokrynologii, wenerologii, flebologii oraz chorób wewnętrznych. Dzięki temu jest w stanie diagnozować i leczyć schorzenia skóry, włosów i paznokci oraz inne dolegliwości ogólnoustrojowe, które mogą objawiać się na powierzchni ludzkiego ciała.

Do dermatologa należy udać się w momencie wystąpienia niepokojących zmian skórnych. Im bardziej niepokojące, zaawansowane i dokuczliwe będą ich objawy, tym szybciej powinniśmy zgłosić się do specjalisty. Kiedy pomoże nam dermatolog? Na wizytę należy zapisać się w sytuacji, gdy doskwiera nam m.in. uporczywe swędzenie, a na skórze pojawiło się zaczerwienienie, wysypka lub nietypowe przebarwienia. Specjalista pomoże nam w momencie, gdy nasza cera pokryła się trądzikiem, jest nadmiernie sucha i łuszczy się lub ma znacznie powiększone pory. Konsultacja będzie także wskazana w chwili wystąpienia wzmożonego wypadania włosów, nadmiernej łamliwości i przebarwień paznokci czy też pojawienia się niepokojących znamion i brodawek.

Jak zapisać się na wizytę do dermatologa?

W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości w obrębie skóry, włosów lub paznokci, warto jak najszybciej udać się na wizytę u specjalisty. Dermatolog przyjmuje pacjentów zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Aby umówić się na refundowaną konsultację, konieczne będzie zgłoszenie się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który wystawi stosowne skierowanie. Z takim dokumentem należy zadzwonić do odpowiedniej placówki, która wyznaczy termin wizyty w gabinecie dermatologicznym. Należy być przygotowanym na wydłużony okres oczekiwania; niekiedy na konsultację dostaniemy się po jednym lub dwóch tygodniach, a nierzadko – nawet po kilkunastu.

Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu wizyty, warto rozważyć umówienie się na prywatne badanie lekarskie w wybranym gabinecie. Ten najprościej odszukać przez internet pod hasłem typu dermatolog Łódź. W wielu przypadkach – po odpowiedniej opłacie – poradę u specjalisty uzyskamy nawet tego samego lub następnego dnia. Warto pamiętać, że im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym większa będzie szansa na szybkie i pomyślne wyleczenie naszej przypadłości.

Dodaj komentarz

Close Menu