Zdrowe spojrzenie – żel pod oczy

Piękne spojrzenie, młoda skóra i brak zmarszczek – taki jest ideał i do niego dążymy, nie zapominając jednak, że piękna skóra to przede wszystkim zdrowa skóra. Zanim więc sięgniemy po osiągnięcia medycyny estetycznej warto zaopatrzyć się w odpowiednie dla potrzeb naszej skóry żele pod oczy, które nawilżą skórę i pomogą jej się regenerować.

Skóra pod oczami jest przez cały czas odsłonięta w związku z tym jest najbardziej narażona na działanie czynników mechanicznych, mikrobiologicznych, fizycznych i chemicznych. Gdy wychodzimy z domu eksponujemy ją na działanie szkodliwych promieni ultrafioletowych i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, które negatywnie wpływają na jej budowę, a także mają bardzo duży wpływ na wystąpienie zmarszczek.

Kremy i żele pod oczy – jak powinny działać?

Zadaniem dobrego kremu na tę okolicę twarzy jest przede wszystkim nawilżenie. Ma ono zapobiegać wysuszeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Konieczne jest również odżywienie skóry, gdy z natury jest ona przesuszona. Warto postawić także na ochronę przeciwsłoneczną, dzięki której zmarszczki nie pogłębią się i nie będziemy narażeni na działanie promieni UV.

Typ skóry a wybór kremu

Każda skóra ma inne potrzeby i wymagania. Od skóry młodej nie wymagamy wiele, jest ona bowiem piękna sama w sobie i nie potrzebuje naprawy. Ważne więc, aby zapobiegać szybkiemu jej uszkodzeniu, zmarszczkom i przesuszeniu, a do tego idealne będą właśnie lekkie żele pod oczy. Istotne jest również, aby zabezpieczać skórę – do tego najodpowiedniejsze będą kremy i żele z filtrem UV lub pokrycie ich np. korektorem z filtrami.

Cera sucha jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Często ma tendencje do łuszczenia się i można zauważyć na niej przebarwienie i rozszerzone naczynka. Nie jest odporna na działanie czynników atmosferycznych – zimą ma tendencje do pierzchnięcia, a latem do wysychania. Taka sama będzie wówczas skóra pod oczami, warto więc zabezpieczyć ją i nawilżyć, a na noc dodatkowo odżywić intensywnym kremem.

Gdzie kupić dobre żele pod oczy?

Najlepszy wybór dobrej jakości kosmetyków w postaci żelu czy kremu pod oczy kupimy w aptece. Dają one gwarancję nie tylko pielęgnacyjne, ale również zdrowotne, wyróżniają się bowiem spośród innych na rynku najlepszym składem. Takie kremy znajdziemy w dobrych aptekach, a w razie problemu z wyborem nasze wątpliwości rozwieje farmaceuta.

Dodaj komentarz

Close Menu